Reprosústavy od dánskeho výrobcu Jamo s označením Cornet boli reprosústavy strednej triedy, no vzhľadom na ich cenu s celkom dobrým zvukom. Vyrábali sa v Dánsku.

Séria Cornet z roku 1994 je séria, ktorá mala nadčasový dizajn a slušný zvuk. Masívne spracovaná ozvučnica je vyrobená z MDF dosiek, ktoré vďaka svojim vlastnostiam pohlcujúcim zvuk zabezpečujú čistú reprodukciu zvuku.
Séria sa skladá zo šiestich reproduktorov. Od malých kompaktných obojsmerných reproduktorov po najväčšie trojpásmové reproduktory s 8 palcovým basovým reproduktorom, strednotónovým reproduktorom a výškovým reproduktorom dome.
Cornet má špeciálne vyvinutý basový ovládač s vysoko výkonnou cievkou, ktorá vydrží aj ťažké zaťaženie. Mäkký výškový reproduktor typu dome poskytuje vzdušný a transparentný zvuk. Vďaka magnetickému oleju vo vzduchovej medzere dokáže reprosústava zvládnuť aj veľké výkonové špičky.
Reproduktory série Corner sú vybavené masívnymi pozlátenými konektormi, ktoré umožňujú univerzálne pripojenie. Priamo je možné pripojiť výkonné káble a je možné aj pripojenie banánikmi.

V roku 1994 obsahovala séria Cornet nasledovné typy:

 • CORNET 20 IV
 • CORNET 30 IV
 • CORNET 40 IV
 • CORNET 60 IV
 • CORNET 70 IV
 • CORNET 90 IV

 

 JAMO

 Cornet 40 IV

Typ    regálové
Menovitá Impedancia  8 ohm
Dlhodobý výkon  60 W
Krátkodobý výkon  90 W
   zadný bassreflex
Charakteristická citlivosť (2,8 V / 1 m)  89 dB
Frekvenčné pásmo  50 - 20 000 Hz
Reproduktor basový   133 mm
Reproduktor stredový  
Reproduktor výškový   DOME 25 mm
Výhybka  áno
Deliaca frekvencia výhybky  3000 Hz
Počet pásiem  2
Rozmery (v x š x h) v mm  317 x 196 x 222
Vnútorný objem (l)  13,8
Hmotnosť (kg)  4,2
Roky výroby  1994
Cena   
Farebné vyhotovenie  čierna / mahagón

 

 


Reprosústava Jamo Cornet 40
Note 0 sur 5 Pour 0 votes
FaLang translation system by Faboba

Drop Down Articles

Nové v databáze

 • pondelok, 21 september 2020 21:19
  Sony LBT-XB660 mini hifi systém
  Sony LBT-XB660 je mini veža (hifi systém väčších rozmerov) vyrábaná od roku 1998. Tvorí ju zosilňovač, tuner, dvojitý kazetový prehrávač a CD prehrávač so zásobníkom na 5 CD. Na zadnej strany...
 • pondelok, 21 september 2020 21:12
  Sony LBT-XB66 mini hifi systém
  Sony LBT-XB66 je mini veža (hifi systém väčších rozmerov) vyrábaná od roku 1998. Tvorí ju zosilňovač, tuner, dvojitý kazetový prehrávač a CD prehrávač so zásobníkom na 5 CD. Na zadnej strany systému...
 • pondelok, 21 september 2020 19:02
  Sony LBT-XB60 mini hifi systém
  Sony LBT-XB60 je mini veža (hifi systém väčších rozmerov) vyrábaná od roku 1998. Tvorí ju zosilňovač, tuner, dvojitý kazetový prehrávač a CD prehrávač so zásobníkom na 5 CD. Na zadnej strany systému...